Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 9 maja 2019

Min. Mucha o wizycie Prezydenta w USA

– Za dosłownie kilka dni można spodziewać się oficjalnych komunikatów dotyczących szczegółów czerwcowej wizyty Prezydenta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych – powiedział w czwartek w radiowej Jedynce wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha. I dodał: Wizyta zapowiada się jako bardzo znacząca.

 

Paweł Mucha zapytany został, czy Andrzej Duda podczas czerwcowej wizyty w USA spotka się z Prezydentem Donaldem Trumpem. – Toczą się rozmowy – odparł minister. Jak zaznaczył, są to już „bardzo szczegółowe ustalenia dotyczące agendy wizyty Pana Prezydenta”.
 

Prezydencki minister wskazał, że ewentualne komunikaty ze strony amerykańskiej pojawiają się na 30 dni przed wizytą. – Poczekajmy jeszcze kilka dni, bo dosłownie za kilka dni można spodziewać się oficjalnych komunikatów dotyczących szczegółów tej wizyty – podkreślił wiceszef Kancelarii Prezydenta.
 

Zapewnił również, że wizyta Andrzeja Dudy w Stanach zapowiada się jako bardzo znacząca i ważna.
 

O swoją wizytę w Stanach Zjednoczonych Prezydent RP przed tygodniem pytany był w TVN24. Prezydent przypomniał, że od dawna zaplanowana jest jego wizyta w czerwcu na zachodnim wybrzeżu USA: w Huston i San Francisco.
 

– Planowaliśmy odwiedzić w Huston centra medyczne w związku z naszą polityką, jeżeli chodzi o leczenie raka i jego skuteczność, badania nad tym, w jaki sposób go zwalczać. Tam jest jedna z absolutnie najlepszych placówek na świcie, w której zresztą pracuje cały szereg polskich profesorów i lekarzy polskiego pochodzenia – mówił Andrzej Duda. Jak poinformował, zaplanowana jest też jego wizyta w San Francisco i spotkanie z tamtejszą Polonią.

 

Prezydencki minister poinformował też w radiowej Jedynce, że w czerwcu można spodziewać się wstępnych deklaracji dotyczących ewentualnego udziału Prezydenta USA Donalda Trumpa w obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Polsce. – Liczymy, że takie spotkanie też może mieć miejsce – podkreślił Paweł Mucha.(PAP)

Poleć znajomemu