przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 17 maja 2019

Min. Spychalski: Prezydenci Polski i USA będą rozmawiać głównie o projektach dot. bezpieczeństwa

Prezydenci Polski Andrzej Duda i Stanów Zjednoczonych Donald Trump podczas czerwcowego spotkania w Białym Domu będą rozmawiać głównie o wspólnych projektach z zakresu bezpieczeństwa oraz 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej – powiedział w piątek minister Błażej Spychalski.

 

Zobacz także: 12 czerwca Para Prezydencka złoży wizytę w Białym Domu [PL/ENG] Prezydenci Polski i USA spotkają się 12 czerwca w Waszyngtonie.

 

Minister Spychalski, pytany w piatek w Polskim Radiu 24 o tematy, które zostaną poruszone podczas spotkania odparł, że rozmowa Prezydentów będzie przede wszystkim dotyczyć wspólnych projektów z zakresu bezpieczeństwa.

 

Dodał, że Polska sprawy bezpieczeństwa traktuje bardzo szeroko. – Z jednej strony mówimy o bezpieczeństwie militarnym, natomiast z drugiej także o bezpieczeństwie energetycznym – zaznaczył.

 

Rzecznik Prezydenta przekazał też, że rozmowa polityków będzie dotyczyła też kwestii 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, która przypada we wrześniu br.

 

Błażej Spychalski został też zapytany o doniesienia mediów, że amerykański Kongres może uzależnić budowę Fort Trump w Polsce od tego, czy Polska wypłaci odszkodowania za bezspadkowe mienie pożydowskie. – Z mojej wiedzy wynika, że nigdy w takiej formule ta sprawa nie była stawiana – odparł rzecznik. Jak dodał, w Polsce kwestii zwrotu mienia pożydowskiego można dochodzić na ścieżce sądowej, a sprawa zwrotu mienia bezspadkowego – zgodnie z polskim prawem – „jest zamknięta”.

(PAP)
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.