Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 27 maja 2019

Szef Gabinetu Prezydenta udaje się do Waszyngtonu [PL/ENG]

Minister Krzysztof Szczerski udaje się do Waszyngtonu, gdzie we wtorek i w środę odbędzie szereg rozmów, wiążących się z przygotowaniami do spotkania 12 czerwca w Białym Domu prezydentów Polski i USA Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa. ENGLISH VERSION>>

 

Krzysztof Szczerski poinformował, że w czasie dwudniowego pobytu w Waszyngtonie odbędzie rozmowy w Białym Domu z kierownictwem Narodowej Rady Bezpieczeństwa oraz z Kellyanne Conway – specjalną doradczynią prezydenta Donalda Trumpa.

 

Szef prezydenckiego gabinetu spotka się ponadto ze specjalnym wysłannikiem Waszyngtonu ds. Ukrainy Kurtem Volkerem. W Departamencie Stanu minister będzie z kolei rozmawiał z Philipem T. Reekerem.

 

Krzysztof Szczerski wystąpi też na konferencji poświęconej Inicjatywie Trójmorza, która odbędzie się w siedzibie German Marshall Fund oraz spotka się z kierownictwem think-tanku – The Center for European Policy Analysis (CEPA).

 

Szef Gabinetu Prezydenta ma również zaplanowane spotkanie z prezydium Polsko-Amerykańskiej Rady Biznesu. Spotka się też z Kevinem A. Hassettem, przewodniczącym rady doradców gospodarczych prezydenta USA.

 

Zobacz także: Prezydent w USA odwiedzi Waszyngton oraz stany: Teksas, Nevadę i Kalifornię 12 czerwca Prezydent wraz z Pierwszą Damą Agatą Kornhauser-Dudą złożą oficjalną wizytę w Waszyngtonie, gdzie w Białym Domu spotkają się z amerykańską parą prezydencka Donaldem Trumpem i Melanią Trump. Będzie to już druga rozmowa w Białym Domu Prezydentów: Dudy i Trumpa; poprzednie odbyło się jesienią ubiegłego roku.

 

Następnego dnia po wizycie w Białym Domu – 13 czerwca – rozpocznie się wizyta gospodarcza Prezydenta Dudy w Stanach Zjednoczonych, która potrwa do 17 czerwca. W jej trakcie Andrzej Duda odwiedzi najpierw Houston – największe miasto stanu Teksas. W kolejnych dniach prezydent odwiedzi Reno, Carson City i San Francisco. (PAP)

Poleć znajomemu