przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 24 maja 2019

Uroczystości upamiętniające Antoniego Mosiewicza

  |   Uroczystości upamiętniające Antoniego Mosiewicza w Tomaszowie Mazowieckim. Wziął w nich udział minister Adam Kwiatkowski. Fot. Dariusz Kwapisiewicz/Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim Uroczystości upamiętniające Antoniego Mosiewicza w Tomaszowie Mazowieckim. Wziął w nich udział minister Adam Kwiatkowski. Fot. Dariusz Kwapisiewicz/Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim Uroczystości upamiętniające Antoniego Mosiewicza w Tomaszowie Mazowieckim. Wziął w nich udział minister Adam Kwiatkowski. Fot. Dariusz Kwapisiewicz/Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim Uroczystości upamiętniające Antoniego Mosiewicza w Tomaszowie Mazowieckim. Wziął w nich udział minister Adam Kwiatkowski. Fot. Dariusz Kwapisiewicz/Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim Uroczystości upamiętniające Antoniego Mosiewicza w Tomaszowie Mazowieckim. Wziął w nich udział minister Adam Kwiatkowski. Fot. Dariusz Kwapisiewicz/Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

W Tomaszowie Mazowieckim, z udziałem ministra Adama Kwiatkowskiego, odbyły się uroczystości upamiętniające płk. Antoniego Mosiewicza. Minister odczytał okolicznościowy list Prezydenta Andrzeja Dudy. 

 

Zobacz także: List na uroczystości uroczystości nadania imienia płk. A. Mosiewicza rondu w Tomaszowie Mazowieckim "Sprawy kontaktów z Polakami za granicą są dla mnie bardzo ważne" – Zmarły przed rokiem w wieku 104 lat Pułkownik zawsze mierzył wysoko i trafiał celnie – i w walce, jako oficer artylerii przeciwlotniczej Polskich Sił Zbrojnych, i w pracy zawodowej, z powodzeniem rozwijając firmę pierwotnie rodzinną w przedsiębiorstwo światowej skali – napisał Andrzej Duda w liście skierowanym do organizatorów i uczestników uroczystości nadania imienia płk. Antoniego Mosiewicza rondu w Tomaszowie Mazowieckim.


W liście Prezydent przypomniał, że miał honor spotkać osobiście Antoniego Mosiewicza – podczas wizyty w Rzymie w listopadzie 2015 roku wręczył Pułkownikowi Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej, nadany Mu jako wybitnemu przedstawicielowi Polonii włoskiej.
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.