Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 31 maja 2019

Uroczyste wręczenie zaświadczeń o wyborze posłom do PE

  |   W imieniu Prezydenta Andrzeja Dudy w uroczystości wręczenia zaświadczeń o wyborze posłom do PE wzięła udział minister Anna Surówka-Pasek W imieniu Prezydenta Andrzeja Dudy w uroczystości wręczenia zaświadczeń o wyborze posłom do PE wzięła udział minister Anna Surówka-Pasek W imieniu Prezydenta Andrzeja Dudy w uroczystości wręczenia zaświadczeń o wyborze posłom do PE wzięła udział minister Anna Surówka-Pasek

P.o. szefa PKW Wiesław Kozielewicz wręczył w piątek w Sejmie nowo wybranym posłom do Parlamentu Europejskiego zaświadczenia o ich wyborze na kadencję 2019-2024. W imieniu Prezydenta Andrzeja Dudy w uroczystości wzięła udział minister Anna Surówka-Pasek.

 

Zobacz także: Prezydent: Fenomenalna frekwencja, dziękuję Polakom za odpowiedzialność [PL/ENG] Orędzie Prezydenta RP przed wyborami do PE [PL/ENG] W uroczystości, która odbyła się w Sali Kolumnowej Sejmu, udział wziął m.in. premier Mateusz Morawiecki, marszałek Sejmu Marek Kuchciński, wicemarszałkowie Sejmu: Ryszard Terlecki oraz Małgorzata Kidawa-Błońska, a także prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska oraz I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf.


W tegorocznych wyborach do PE, które odbyły się w Polsce 26 maja, wybranych zostało 52 europosłów, o jednego więcej niż poprzednio. Nową liczbę wybieranych w poszczególnych krajach europosłów ustalono przy założeniu, że w nowej kadencji europarlamentu nie będzie już brytyjskich posłów.
 

Poleć znajomemu