przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 6 czerwca 2019

Min. Mucha: Polska jest i chce być adwokatem spraw Ukrainy na forum UE

Polska jest i chce być adwokatem spraw Ukrainy na forum UE; Prezydent Andrzej Duda bardzo wyraźnie wspiera proeuropejskie i proatlantyckie dążenia tego kraju – podkreślił wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha. – Polska jest też konsekwentna ws. integralności terytorialnej Ukrainy – dodał.


We wtorek Prezydenci Polski i Ukrainy: Andrzej Duda i Wołodymyr Zełenski spotkali się w Brukseli. Rozmawiali o relacjach obu krajów oraz o perspektywie europejskiej dla Ukrainy. Było to pierwsze spotkanie polityków po wygranej przez Wołodymyra Zełenskiego wyborów prezydenckich.  Zobacz także: Spotkanie Prezydentów Polski i Ukrainy [PL/ENG] Wypowiedź po spotkaniu z Prezydentem Ukrainy


Paweł Mucha zapytany w czwartek w Polskim Radiu, jak ocenia perspektywy relacji Polski i Ukrainy w kontekście rozmowy prezydentów, stwierdził, że bardzo dobrze, że takie spotkanie się odbyło.


– Polska jest i chce być adwokatem spraw Ukrainy na forum unijnym. Prezydent Andrzej Duda bardzo wyraźnie wspiera dążenia proeuropejskie, proatlantyckie Ukrainy i to zostało powiedziane na tym spotkaniu. Za to Prezydent Zełenski też dziękował – powiedział wiceszef Kancelarii Prezydenta.


Zapewnił też, że Polska jest bardzo konsekwentna m.in. w sprawie integralności terytorialnej Ukrainy. 


Minister zaznaczył, że Prezydent nie unikał też spraw trudnych.
(PAP, inf. własna)

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.