przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 7 czerwca 2019

Ruszył IX Kongres „Polska Wielki Projekt”

Pod Honorowym Patronatem Prezydenta Andrzeja Dudy rozpoczęła się dziś dziewiąta edycja Kongresu „Polska Wielki Projekt”, którego ideą jest debata nad strategicznymi wyzwaniami rozwojowymi, stojącymi przed Polską w najbliższych dekadach. 

 

Podczas inauguracji Prezydenta reprezentowała Halina Szymańska, która odczytał przesłanie Andrzeja Dudy do uczestników wydarzenia: 

 

Zobacz także: Prezydent z okazji IX Kongresu Polska Wielki Projekt: Polacy opowiadają się za państwem, które troszczy się o wszystkich obywateli Prezydent: Taka polityka to dobra inwestycja w przyszłość „Wspólnym wysiłkiem dowiedliśmy, że polityka odwołująca się do tradycji, do narodowej kultury, do przekonania o nieprzemijającym znaczeniu państwa narodowego, służąc idei, nie ulega ideologiom i pomaga zachować zdrowy pragmatyzm; że odwołując się do sprawdzonych wzorców, może być atrakcyjna dla wszystkich, którzy myślą o przyszłości i chcą budować silne państwo.To wszystko udało się osiągnąć dzięki wizji, w której kształtowaniu ważną rolę odegrali uczestnicy kolejnych edycji Kongresu” 

 

W programie kongresu są panele dyskusyjne z udziałem ministrów oraz przedstawicieli świata nauki, gospodarki i kultury i życia publicznego. Wśród tegorocznych prelegentów są m.in. Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski i prezydencki doradca Andrzej Zybertowicz.

 

W niedzielę zostanie wręczona nagroda im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, przyznawana wybitnym polskim twórcom, których dzieła przyczyniają się do lepszego zrozumienia historii i tradycji Polski oraz stanowią cenną inspirację na przyszłość.

_______________

Dziewiąta edycja Kongresu „Polska Wielki Projekt” potrwa do niedzieli. Głównym organizatorem kongresu jest Fundacja Polska Wielki Projekt. Współorganizatorami są Instytut Inicjatyw Publicznych, Ośrodek Myśli Politycznej, Stowarzyszenie Twórców dla Rzeczypospolitej i Stowarzyszenie Młodzi dla Polski.

 

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.