przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 22 grudnia 2015

Spotkanie w Senacie z prezesami organizacji polonijnych i polskich z zagranicy

  |   Spotkanie w Senacie RP z prezesami organizacji polonijnych i polskich z zagranicy Spotkanie w Senacie RP z prezesami organizacji polonijnych i polskich z zagranicy Spotkanie w Senacie RP z prezesami organizacji polonijnych i polskich z zagranicy

22 grudnia br., w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej, po zakończeniu uroczystości z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy z okazji 25. rocznicy przekazania  insygniów władzy II Rzeczypospolitej, Sekretarz Stanu – Szef Gabinetu Prezydenta RP Adam Kwiatkowski spotkał się z prezesami 26 organizacji polonijnych i polskich z zagranicy oraz z władzami Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Zobacz także: "Przyjęcie insygniów II RP było symbolem odrodzenia Polski"

 

W spotkaniu, którego celem było omówienie kluczowych problemów naszych Rodaków zamieszkałych w innych krajach, uczestniczył Jan Dziedziczak, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Dyskutanci poświęcili wiele uwagi sprawom edukacji i wychowania młodego pokolenia Polaków za granicą, sytuacji oświaty polonijnej i polskiej na Wschodzie, zagadnieniom repatriacji oraz planom współpracy w perspektywie 2016 roku.  Podkreślali, że głos środowisk polonijnych i polskich ze świata winien być w Polsce uważnie słuchany. Końcowym akcentem spotkania, które przebiegało w miłej i ciepłej atmosferze, były tradycyjne, wzajemne życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku. 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.