przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 18 czerwca 2019

„Tenisowy Memoriał Marii i Lecha Kaczyńskich”

  |   „Tenisowy Memoriał Marii i Lecha Kaczyńskich”. Wśród gości był minister Andrzej Dera „Tenisowy Memoriał Marii i Lecha Kaczyńskich”. Wśród gości był minister Andrzej Dera „Tenisowy Memoriał Marii i Lecha Kaczyńskich”. Wśród gości był minister Andrzej Dera „Tenisowy Memoriał Marii i Lecha Kaczyńskich”. Wśród gości był minister Andrzej Dera „Tenisowy Memoriał Marii i Lecha Kaczyńskich”. Wśród gości był minister Andrzej Dera

W dniach 15 – 18 czerwca na obiektach Klubu Tenisowego Legia w Warszawie przy ul. Myśliwieckiej 4A odbył się – organizowany przez Fundację Niepodległości wspólnie z Polskim Związkiem Tenisowym – turniej pod nazwą „Tenisowy Memoriał Marii i Lecha Kaczyńskich”.

 

Uroczyste otwarcie odbyło się na korcie centralnym w sobotę 15 czerwca 2019. Turniej objęty został honorowym patronatem Marszałka Senatu Rzeczypospolitej Polskiej Stanisława Karczewskiego.

 

W inauguracji i podczas ceremonii zakończenia turnieju wziął udział Minister Andrzej Dera, który w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy wręczył młodym tenisistom flagi narodowe.


Turniej przeznaczony jest dla zarejestrowanych zawodników Polskiego Związku Tenisowego w przedziale wiekowym do 12 lat (tzw. Skrzatów). W kalendarzu PZT turniej zarejestrowano jako OTK Super Seria, co oznacza że ma on najwyższą kategorię (rangę), dzięki której zawodnicy będą zdobywać punkty rankingowe do klasyfikacji wyłaniającej najlepszych Juniorów w Polsce.


Laureatką poprzedniej edycji Tenisowego Memoriału Marii i Lecha Kaczyńskich była, walcząca dzisiaj w światowych turniejach, gwiazda polskiego tenisa - Iga Świątek.
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.