przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 4 stycznia 2016

Przekazanie flagi RP wolontariuszom Światowych Dni Młodzieży

  |   Przekazanie flagi RP wolontariuszom Światowych Dni Młodzieży Przekazanie flagi RP wolontariuszom Światowych Dni Młodzieży Przekazanie flagi RP wolontariuszom Światowych Dni Młodzieży Przekazanie flagi RP wolontariuszom Światowych Dni Młodzieży Przekazanie flagi RP wolontariuszom Światowych Dni Młodzieży Przekazanie flagi RP wolontariuszom Światowych Dni Młodzieży Przekazanie flagi RP wolontariuszom Światowych Dni Młodzieży Przekazanie flagi RP wolontariuszom Światowych Dni Młodzieży Przekazanie flagi RP wolontariuszom Światowych Dni Młodzieży

Podczas poniedziałkowej uroczystości w Pałacu Prezydenckim minister Wojciech Kolarski przekazał w imieniu prezydenta flagę państwową wolontariuszom z Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży. Delegację oprócz młodzieży z Polski stanowili  przedstawiciele młodych m.in. z Brazylii i Włoch.

 

Pomysł zwrócenia do Prezydenta RP o przekazanie flagi państwowej zrodził się u samych wolontariuszy, który na co dzień pracują w Departamencie Rejestracji ŚDM, do którego trafiają młodzi z całego świata, zgłaszając swój udział w lipcowym wydarzeniu.


Jak podkreślił dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM ks. Grzegorz Suchodolski, flaga ta będzie symbolem obecności Polaków w komitecie organizacyjnym ŚDM. Dodał, że na siedem miesięcy przed Światowymi Dniami Młodzieży zarejestrowano już zgłoszenia ponad 540 tys. uczestników ze 151 krajów.


Przekazując flagę minister Wojciech Kolarski mówił, że jest ona symbolem wspólnoty Polaków, których łączą język, kultura i wspólna historia. - Niech ta flaga przekazana w imieniu prezydenta będzie znakiem wspólnoty, którą będą tworzyć wolontariusze i wszyscy ci, którzy przyjadą na Światowe Dni Młodzieży – dodał.


Minister życzył, by wyjątkowe wydarzenie, jakim będą ŚDM, były przykładem sprawności organizacyjnej, profesjonalizmu i polskiej gościnności, by okazały się wielkim sukcesem. Jak wskazywał, wielu uczestników będzie miało okazję gościć w Polsce po raz pierwszy.

Zobacz także: List do wolontariuszy Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży
Przypomniał, że w 2016 r. przypada 1050. rocznica chrztu Polski. - Dla wielu Polaków te dni będą miały charakter swoistych rekolekcji – dodał.


Światowe Dni Młodzieży to zapoczątkowane przez papieża Jana Pawła II spotkanie młodych katolików z całego świata. W tym roku odbędą się w Polsce - w Krakowie i Wieliczce, między 26 a 31 lipca. Wcześniej, od 20 do 25 lipca, zaplanowano dla pielgrzymów przyjeżdżających na ŚDM Dni w Diecezjach, które odbędą się na terenie prawie wszystkich polskich diecezji (oprócz Archidiecezji Krakowskiej).


Polska po raz drugi będzie gospodarzem takiego spotkania - poprzednio gościła młodych w sierpniu 1991 r. w Częstochowie. Hasłem ŚDM 2016 jest jedno z ewangelicznych błogosławieństw: "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią" - nawiązuje zarówno do rozpoczętego niedawno w Kościele katolickim Roku Miłosierdzia, jak i do kultu Miłosierdzia Bożego zapoczątkowanego przez polską świętą - siostrę Faustynę Kowalską. (PAP, inf. własna)

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.