Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 25 czerwca 2019

Minister Adam Kwiatkowski odwiedził II Igrzyska Europejskie odbywające się w Mińsku

  |   Prezydencki minister Adam Kwiatkowski w imieniu Andrzeja Dudy złożył wizytę na II Igrzyskach Europejskich odbywających się w Mińsku (fot. Szymon Sikora/PKOl) Minister Adam Kwiatkowski na uroczystym koncercie z okazji Dnia Polskiego w Filharmonii Narodowej w Mińsku (fot. Szymon Sikora/PKOl) Minister Adam Kwiatkowski na uroczystym koncercie z okazji Dnia Polskiego w Filharmonii Narodowej w Mińsku (fot. Szymon Sikora/PKOl) Minister Adam Kwiatkowski na uroczystym koncercie z okazji Dnia Polskiego w Filharmonii Narodowej w Mińsku (fot. Szymon Sikora/PKOl) Minister Adam Kwiatkowski na uroczystym koncercie z okazji Dnia Polskiego w Filharmonii Narodowej w Mińsku (fot. Szymon Sikora/PKOl) Minister Adam Kwiatkowski w Mińsku (fot. Szymon Sikora/PKOl) Minister Adam Kwiatkowski w Mińsku (fot. Szymon Sikora/PKOl)

Prezydencki minister Adam Kwiatkowski w imieniu Andrzeja Dudy złożył wizytę na II Igrzyskach Europejskich odbywających się w Mińsku.

 

Podczas uroczystego Koncertu z okazji Dnia Polskiego w Filharmonii Narodowej w Mińsku, zorganizowanego w ramach II Igrzysk Europejskich, odczytany został list Prezydenta skierowany do uczestników uroczystości. „Niezmiernie się cieszę, że wśród imprez towarzyszących II Igrzyskom Europejskim w Mińsku znalazł się Dzień Polski, wydarzenie uświetniające również obchody stulecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego, którym mam zaszczyt patronować”  – napisał Prezydent RP. LIST >>>

 

Podczas koncertu, Państwowa Akademicka Orkiestra Symfoniczna Republiki Białorusi pod batutą Rostislava Krimera oraz polski pianista Łukasz Krupiński wykonali utwory Stanisława Moniuszki oraz Fryderyka Chopina. W uroczystości uczestniczyli Prezes PKOl Andrzej Kraśnicki, polscy olimpijczycy, zagraniczni dyplomaci, a także przedstawiciele białoruskich władz państwowych.

 

Minister Adam Kwiatkowski odwiedził także Olimpijskie Centrum Polskie w Dworku Wańkowiczów w Mińsku, gdzie spotkał się z przedstawicielami polskiej mniejszości oraz z polskimi sportowcami, uczestniczącymi w zawodach.

 

Poleć znajomemu