Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 29 czerwca 2019

Min. Kwiatkowski z wizytą w Polskiej Szkole Sobotniej w Londynie

  |   Sekretarz Stanu w KPRP Adam Kwiatkowski złożył wizytę w Polskiej Szkole Przedmiotów Ojczystych im. Marii Konopnickiej na Willesden Green w Londynie w ramach obchodów 65-lecia istnienia placówki. Sekretarz Stanu w KPRP Adam Kwiatkowski złożył wizytę w Polskiej Szkole Przedmiotów Ojczystych im. Marii Konopnickiej na Willesden Green w Londynie w ramach obchodów 65-lecia istnienia placówki. Sekretarz Stanu w KPRP Adam Kwiatkowski złożył wizytę w Polskiej Szkole Przedmiotów Ojczystych im. Marii Konopnickiej na Willesden Green w Londynie w ramach obchodów 65-lecia istnienia placówki. W imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy, Minister wręczył Polskiej Szkole Sobotniej Flagę RP w uznaniu wybitnych zasług i szczególnych osiągnięć w działalności polonijnej i oświatowej. Min. Kwiatkowski: Jednym z priorytetów Prezydenta RP jest zapewnienie nauczycielom i uczniom szkół polonijnych jak najlepszych warunków dla rozwoju oświaty. Min. Kwiatkowski: Jednym z priorytetów Prezydenta RP jest zapewnienie nauczycielom i uczniom szkół polonijnych jak najlepszych warunków dla rozwoju oświaty.

29 czerwca Sekretarz Stanu w KPRP Adam Kwiatkowski złożył wizytę w Polskiej Szkole Przedmiotów Ojczystych im. Marii Konopnickiej na Willesden Green w Londynie w ramach obchodów 65-lecia istnienia placówki, jednej z najstarszych i największych polskich szkół sobotnich w Wielkiej Brytanii, do której uczęszcza ponad 500 uczniów.

 

W imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy, Minister wręczył Polskiej Szkole Sobotniej Flagę RP w uznaniu wybitnych zasług i szczególnych osiągnięć w działalności polonijnej i oświatowej.

 

Z okazji zakończenia roku szkolnego w Polskich Szkołach w Ambasadzie RP w Londynie, przedstawiciel Prezydenta RP spotkał się z nauczycielami polskich szkół sobotnich działających na terenie londyńskiego okręgu konsularnego.

 

Jednym z priorytetów Prezydenta RP jest zapewnienie nauczycielom i uczniom szkół polonijnych jak najlepszych warunków dla rozwoju oświaty. Przykładem tego są wprowadzone, z inicjatywy Prezydenta RP w 2017 roku, legitymacje szkolne zrównujące prawa dziecka uczącego się w kraju z prawami uczniów pobierających naukę w zagranicznych placówkach. Cieszą się one ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów w Wielkiej Brytanii – tylko na terenie londyńskiego okręgu konsularnego wydano prawie 14 tys. legitymacji. Świadczy to o ogromnym sukcesie i potrzebie kontynuacji tego projektu oraz wdrażania kolejnych inicjatyw na rzecz rozwoju polonijnego szkolnictwa – mówił podczas uroczystości przedstawiciel Prezydenta RP.

 

W spotkaniach uczestniczyli Ambasador RP w Londynie Arkady Rzegocki oraz Konsul Generalny RP w Londynie Mateusz Stąsiek.

Poleć znajomemu