Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 30 lipca 2019

Min. Kwiatkowski na inauguracji kampanii społ. „Jest nas 60 milionów”

  |   Min. Adam Kwiatkowski na inauguracji kampanii społecznej „Jest nas 60 milionów” Min. Adam Kwiatkowski na inauguracji kampanii społecznej „Jest nas 60 milionów” Min. Adam Kwiatkowski na inauguracji kampanii społecznej „Jest nas 60 milionów” Min. Adam Kwiatkowski na inauguracji kampanii społecznej „Jest nas 60 milionów”

W siedzibie Polskiego Radia Sekretarz Stanu w KPRP Adam Kwiatkowski wziął udział w uroczystej inauguracji kampanii społecznej „Jest nas 60 milionów”. Podczas uroczystości podpisane zostało wielostronne porozumienie o współpracy w zakresie realizacji projektu.


Minister podkreślił, że kampania przyczyni się do popularyzacji wiedzy o Polakach. – Mamy czym się chwalić. Nie tylko tym, że jest nas 60 milionów, ale także tym, w jaki sposób te miliony ludzi zaistniały w historii miejsc, w których oni się znaleźli, nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie – mówił.


Zgodnie z przesłaniem kampanii, 60 milionów to szacunkowa liczba wszystkich osób polskiego pochodzenia żyjących na świecie. Niecałe 40 milionów z nich mieszka w Polsce, ponad 20 milionów – poza granicami naszego kraju. W ramach kampanii w polskich mediach emitowane będą programy edukacyjne, sportowe, historyczne i kulturalne, skierowane zarówno do Polaków mieszkających w kraju, jak i do Polonii. Założeniem projektu jest budowanie świadomości globalnej wspólnoty Polaków. Akcja ma również zachęcać polskich emigrantów do powrotu do kraju.


Kampania społeczna „Jest nas 60 milionów” realizowana jest przez szereg instytucji państwowych i prywatnych, m.in. Kancelarię Prezydenta RP, Senat RP, Radę Mediów Narodowych oraz Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”. Partnerami w projekcie są m.in. Telewizja Polska, Polska Agencja Prasowa, Polskie Radio i tygodnik „Do Rzeczy”.

Poleć znajomemu