Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 15 sierpnia 2019

K. Szczerski: W przyszłym tygodniu w Polsce przedstawiciele administracji Prezydenta Trumpa [PL/ENG]

Na początku przyszłego tygodnia do Polski przylecą przedstawiciele administracji Prezydenta Donalda Trumpa, aby wspólnie z Kancelarią Prezydenta ustalić szczegóły wizyty przywódcy USA w Polsce – poinformował Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski. ENGLISH VERSION>>


Prezydent USA złoży wizytę w Polsce w dniach od 31 sierpnia wieczorem do 2 września. 1 września weźmie udział w uroczystościach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Warszawie. Z kolei 2 września Donald Trump wraz z małżonką rozpoczną oficjalną wizytę w Polsce.


– Na początku przyszłego tygodnia do Warszawy przybędą przedstawiciele administracji Prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa, aby wspólnie z przedstawicielami Kancelarii Prezydenta RP ustalić ostatnie szczegóły wizyty przywódcy USA w naszym kraju – powiedział Krzysztof Szczerski.


Minister zaznaczył, że po tych rozmowach Kancelaria Prezydenta RP poinformuje o pełnym programie pobytu amerykańskiej pary prezydenckiej w Polsce.


Szef prezydenckiego gabinetu dodał, że wizyta ta będzie miała dwa komponenty. 1 września prezydent Trump weźmie udział w uroczystych obchodach 80. rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej, które odbędą się w Warszawie. Kancelaria Prezydenta wystosowała zaproszenia na te uroczystości do przywódców państw NATO, a także przywódców krajów Unii Europejskiej i Partnerstwa Wschodniego.


W przyszłym tygodniu Kancelaria Prezydenta poda pełną listę uczestników tych obchodów.


Z kolei 2 września na zaproszenie Prezydenta Andrzeja Dudy Prezydent i Pierwsza Dama Stanów Zjednoczonych złożą oficjalną, dwustronną wizytę w Polsce. Jak mówił minister, w ramach wizyty odbędą się rozmowy Prezydentów Dudy i Trumpa, a także rozmowy obu delegacji; zostaną też podpisane dokumenty dotyczące współpracy dwustronnej.


Tego dnia Prezydent Trump wygłosi też publiczne przemówienie. Krzysztof Szczerski podał, że miejsce tego wystąpienia będzie jedną z kwestii, która zostanie ustalona ostatecznie podczas przyszłotygodniowej wizyty przedstawicieli administracji Białego Domu w Polsce.


Prezydencki minister poinformował także, że odrębny program wizyty będą miały Pierwsze Damy – Agata Kornhauser-Duda i Melania Trump.(PAP)

 

AKREDYTACJE NA WIZYTĘ PREZYDENTA USA W POLSCE>>

Poleć znajomemu