Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 31 sierpnia 2019

Poświęcenie dzwonu „Pamięć i Przestroga”

  |   Uroczystość poświęcenia dzwonu „Pamięć i Przestroga”, upamiętniającego 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej Uroczystość poświęcenia dzwonu „Pamięć i Przestroga”, upamiętniającego 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej Uroczystość poświęcenia dzwonu „Pamięć i Przestroga”, upamiętniającego 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej Uroczystość poświęcenia dzwonu „Pamięć i Przestroga”, upamiętniającego 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej

Wojciech Kolarski, Sekretarz Stanu w KPRP, uczestniczył w Warszawie w uroczystości poświęcenia dzwonu „Pamięć i Przestroga”, upamiętniającego 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. W uroczystości wziął udział biskup polowy WP gen. bryg. Józef Guzdek. Zgodnie z tradycją ludwisarską dzwon został poświęcony przed wybiciem pierwszego dźwięku.


Zobacz także: Obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej Oficjalnie dzwon zabrzmi na pl. Piłsudskiego w Warszawie w niedzielę podczas uroczystych obchodów, gdzie za jego pośrednictwem prezydent Andrzej Duda wraz z obecnymi przywódcami przekaże przesłanie „Pamięć i Przestroga”.


Dzwon został odlany na zamówienie prezydenta RP w Pracowni Ludwisarskiej Jana Felczyńskiego w Przemyślu. Dodatkowo opatrzony jest inskrypcją „Wieluń 1 IX 1939”. Po uroczystościach w Warszawie dzwon trafi do Wielunia i będzie umieszczony w miejscu zniszczonej w czasie bombardowania dzwonnicy.

Poleć znajomemu