przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 6 września 2019

Minister Paweł Mucha na obchodach Dnia Energetyka

  |   Zastępca Szefa KPRP Paweł Mucha wziął udział w obchodach Dnia Energetyka Zastępca Szefa KPRP Paweł Mucha wziął udział w obchodach Dnia Energetyka Zastępca Szefa KPRP Paweł Mucha wziął udział w obchodach Dnia Energetyka Zastępca Szefa KPRP Paweł Mucha wziął udział w obchodach Dnia Energetyka

Zastępca Szefa KPRP Paweł Mucha wziął udział w obchodach Dnia Energetyka oraz 45-lecia działalności Elektrowni Dolna Odra, działającej w ramach PGE Górnictwa i Energetyka Konwencjonalna S.A.

Zobacz także: Odznaczenia dla pracowników Elektrowni Dolna Odra

 

W imieniu Prezydenta RP minister Mucha wręczył odznaczenia państwowe zasłużonym pracownikom elektrowni, a także odczytał list od Andrzeja Dudy.

 

„Energetyka to podstawa funkcjonowania społeczeństwa i gospodarki. Stałą cechą naszej cywilizacji, czego doświadczamy również w Polsce, jest wzrastające zapotrzebowanie na energię. We współczesnym świecie wiąże się to z doniosłą kwestią bezpieczeństwa energetycznego, a jednocześnie rodzi dylematy, jak pogodzić wyzwania samowystarczalności, wydajności i konkurencyjności z wyzwaniami zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Jestem przekonany, że kondycja sektora energetycznego należy do składników polskiej racji stanu. Nasza Ojczyzna, aby była bezpieczna, mocna i zamożna, potrzebuje silnej, nowoczesnej energetyki” – napisał Prezydent w przesłaniu skierowanym do organizatorów i uczestników obchodów.
CAŁY LIST>>

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.