Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 16 września 2019

Uroczysta inauguracja działalności Instytutu Pileckiego w Berlinie

Minister Wojciech Kolarski wziął udział w uroczystej inauguracji działalności Instytutu Pileckiego w Berlinie.  W ramach obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej Instytut przygotował opartą na wynikach najnowszych badań wystawę, która ukazuje dobrowolną misję Witolda Pileckiego w Auschwitz – „Ochotnik. Witold Pilecki i jego misja w Auschwitz”.

 

Zobacz także: „Witold Pilecki powinien stanowić wzór bojownika o wolność znany całemu światu” Minister Wojciech Kolarski odczytał list Prezydenta RP Andrzeja Dudy do uczestników i organizatorów uroczystości, w której wzięli udział członkowie rodziny Pileckich, weterani II wojny światowej oraz przedstawiciele najwyższych władz państwowych – wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska oraz wicepremier Piotr Gliński.


Misją Instytutu Pileckiego jest pogłębianie wiedzy na temat XX-wiecznej historii Polski, a także ukazanie przemian społecznych, historycznych i kulturowych w XX-wiecznej Europie, ze szczególnym uwzględnieniem procesów zachodzących w naszym regionie oraz norm i wartości związanych z doświadczeniami XX wieku.
 

Poleć znajomemu