Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 20 września 2019

Spotkanie szefów misji dyplomatycznych krajów UE w Polsce

  |   Wydarzenie zorganizowała Ambasada Finlandii w związku z przejęciem przez ten kraj od 1 lipca prezydencji w Radzie Unii Europejskiej Wydarzenie zorganizowała Ambasada Finlandii w związku z przejęciem przez ten kraj od 1 lipca prezydencji w Radzie Unii Europejskiej Wydarzenie zorganizowała Ambasada Finlandii w związku z przejęciem przez ten kraj od 1 lipca prezydencji w Radzie Unii Europejskiej Wydarzenie zorganizowała Ambasada Finlandii w związku z przejęciem przez ten kraj od 1 lipca prezydencji w Radzie Unii Europejskiej Wydarzenie zorganizowała Ambasada Finlandii w związku z przejęciem przez ten kraj od 1 lipca prezydencji w Radzie Unii Europejskiej Wydarzenie zorganizowała Ambasada Finlandii w związku z przejęciem przez ten kraj od 1 lipca prezydencji w Radzie Unii Europejskiej

W piątek Szef Gabinetu Prezydenta Krzysztof Szczerski wziął udział w spotkaniu szefów misji dyplomatycznych krajów Unii Europejskiej w Polsce. Wydarzenie zorganizowała Ambasada Finlandii w związku z przejęciem przez ten kraj – od 1 lipca – prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

 

Podczas spotkania prezydencki minister podsumował uroczyste obchody 80-tej rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, które miały miejsce 1 września w Warszawie. Przedstawił również plany związane z wizytą Prezydenta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych i jego uczestnictwem w obradach Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

 

Spotkanie ministra z ambasadorami stało się również okazją do rozmów na temat wyzwań stojących przed nową Komisją Europejską oraz możliwych scenariuszy dotyczących Brexitu.

Poleć znajomemu