przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 20 września 2019

Spotkanie szefów misji dyplomatycznych krajów UE w Polsce

  |   Wydarzenie zorganizowała Ambasada Finlandii w związku z przejęciem przez ten kraj od 1 lipca prezydencji w Radzie Unii Europejskiej Wydarzenie zorganizowała Ambasada Finlandii w związku z przejęciem przez ten kraj od 1 lipca prezydencji w Radzie Unii Europejskiej Wydarzenie zorganizowała Ambasada Finlandii w związku z przejęciem przez ten kraj od 1 lipca prezydencji w Radzie Unii Europejskiej Wydarzenie zorganizowała Ambasada Finlandii w związku z przejęciem przez ten kraj od 1 lipca prezydencji w Radzie Unii Europejskiej Wydarzenie zorganizowała Ambasada Finlandii w związku z przejęciem przez ten kraj od 1 lipca prezydencji w Radzie Unii Europejskiej Wydarzenie zorganizowała Ambasada Finlandii w związku z przejęciem przez ten kraj od 1 lipca prezydencji w Radzie Unii Europejskiej

W piątek Szef Gabinetu Prezydenta Krzysztof Szczerski wziął udział w spotkaniu szefów misji dyplomatycznych krajów Unii Europejskiej w Polsce. Wydarzenie zorganizowała Ambasada Finlandii w związku z przejęciem przez ten kraj – od 1 lipca – prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

 

Podczas spotkania prezydencki minister podsumował uroczyste obchody 80-tej rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, które miały miejsce 1 września w Warszawie. Przedstawił również plany związane z wizytą Prezydenta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych i jego uczestnictwem w obradach Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

 

Spotkanie ministra z ambasadorami stało się również okazją do rozmów na temat wyzwań stojących przed nową Komisją Europejską oraz możliwych scenariuszy dotyczących Brexitu.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.