Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 21 września 2019

Minister Paweł Mucha na Konwencie Morskim w Elblągu

  |   Minister Paweł Mucha na Konwencie Morskim w Elblągu Minister Paweł Mucha na Konwencie Morskim w Elblągu

Zastępca Szefa Kancelaria Prezydenta RP Paweł Mucha uczestniczył w VIII posiedzeniu Konwentu Morskiego w Elblągu.

 

Zobacz także: List Prezydenta do uczestników VIII posiedzenia Konwentu Morskiego w Elblągu Minister odczytał list Prezydenta RP do uczestników uroczystości, w którym Andrzej Duda podkreślił rolę Konwentu, jako gremium skupiającego wybitnych praktyków i ludzi nauki, przy podejmowaniu najistotniejszych dla polskiej gospodarki morskiej decyzji.

 

Tak jak posiedzenia Konwentu odbywają się kolejno w kluczowych dla gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej miejscowościach polskiego wybrzeża, tak Państwo każdorazowo zajmują się najistotniejszymi dla rozwoju tych dziedzin zagadnieniami. A wyzwania, jakie musimy podjąć, w pełni wykorzystać potencjał Bałtyku i polskich rzek, są ogromne. Rozpoczynając od szkolnictwa, poprzez odbudowę przemysłu stoczniowego, przywrócenie żeglowności Odry i Wisły, zachęcenie do rejestrowania statków pod polską banderą, wsparcie rybołówstwa, aż do stworzenia warunków, które umożliwią polskim stoczniom realizowanie najbardziej innowacyjnych projektów.

 

W posiedzeniu poza członkami Konwentu uczestniczyli m.in.: Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki i Żeglugi Śródlądowej Anna Moskwa, Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki, Prezydent Elbląga Witold Wróblewski, posłowie i senatorowie.

 

Konwent Morski został powołany 7 grudnia 2016 r. przez Ministra Marka Gróbarczyka. Przewodniczącym Konwentu został kapitan żeglugi wielkiej Zbigniew Sulatycki. Instytucja jest ciałem doradczym, wskazuje i przedkłada inicjatywy i projekty oraz opiniuje kierunki działań resortu gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Konwent Morski skupia przede wszystkim ekspertów branży morskiej.

Poleć znajomemu