Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 1 października 2019

Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP na inauguracji roku akademickiego na Politechnice Warszawskiej

  |   Politechnika Warszawska | Inauguracja roku akademickiego 2019/2020 Politechnika Warszawska | Inauguracja roku akademickiego 2019/2020 Politechnika Warszawska | Inauguracja roku akademickiego 2019/2020 Politechnika Warszawska | Inauguracja roku akademickiego 2019/2020

Minister Paweł Mucha reprezentował Prezydenta RP Andrzeja Dudę na inauguracji roku akademickiego 2019/2020 na Politechnice Warszawskiej. Uroczystość odbyła się 1 października w Dużej Auli Gmachu Głównego PW.

 

Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP podczas wydarzenia odczytał list Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej skierowany do uczestników uroczystości. Andrzej Duda podkreślił ogromną rolę technologii w zmieniającym się świecie, których rozwój jest zasługą ludzi nauki:

 

„Z okazji rozpoczynającego się roku akademickiego 2019/2020 składam całej społeczności Politechniki Warszawskiej najserdeczniejsze życzenia.(…) Świat wokół nas wymaga zrozumienia. Jednocześnie rozwój nowych technologii stwarza szansę na wzrost poziomu i jakości życia. Jednak aby z nich w pełni skorzystać, musimy uczestniczyć w ich tworzeniu i brać czynny udział w debacie nad kondycją człowieka i społeczeństwa. Nie możemy pozwolić, aby świat zmieniał się bez nas. Dlatego tak wielka jest rola środowiska akademickiego, które jak żadne inne dysponuje środkami i możliwościami, by kształtować i zmieniać rzeczywistość. Instytucje naukowe trwają dzięki nieustannej wymianie pokoleń. Jest to proces, którego nie wolno nam zaniedbać i który jako państwo powinniśmy nieustannie wspierać.”

 

Inaugurację uświetnił wykład Rektora Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie, ks. prof. dr hab. Krzysztofa Pawliny, zatytułowany „Szkice o odkrywaniu człowieczeństwa - bez szczęśliwych ludzi nie ma szczęśliwego świata”.

 

Uroczystość zakończyło podniosłe odśpiewanie Gaudeamus przez Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej.

Poleć znajomemu