Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 9 października 2019

Min. Kwiatkowski na gali podsumowującej akcję „Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości”

  |   Min. Kwiatkowski na gali podsumowującej akcję „Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości” [Fot. Ireneusz Rek] Min. Kwiatkowski na gali podsumowującej akcję „Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości” [Fot. Ireneusz Rek]

Na Zamku Ujazdowskim w Warszawie minister Adam Kwiatkowski wziął udział w Gali Finałowej 7. edycji ogólnopolskiej akcji „Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości”.

Zobacz także: List na 7. edycję ogólnopolskiej akcji „Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości”

 

Minister odczytał list Prezydenta RP skierowany do uczestników i organizatorów Gali. Andrzej Duda podkreślił w nim m.in. rolę silnej i konkurencyjnej gospodarki jako jeden z filarów polskiej niepodległości i podmiotowości.

 

„W realnej perspektywie możemy stać się jedną z 20 czołowych gospodarek świata. Nie uda się jednak osiągnąć tego ambitnego celu, jeśli nie będziemy konsekwentnie promować i wspierać polskiej przedsiębiorczości. Jest to zadanie, które traktuję jako jeden z priorytetów mojej prezydentury. Musimy łączyć nasze wysiłki, aby uświadamiać społeczeństwu znaczenie patriotyzmu gospodarczego, tworzyć przyjazny klimat dla biznesu, uwalniać przedsiębiorczość od skrępowania gorsetem nadmiernych regulacji, pobudzać polską innowacyjność, sprzyjać ekspansji naszych rodzimych firm na globalne rynki i budować rozpoznawalność polskich marek.”

 

Coroczna ogólnopolska akcja „Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości” to projekt organizowany przez Dziennik Gazetę Prawną, podczas którego dziennikarze, przedsiębiorcy i przedstawiciele rządu wspólnie podejmują działania na rzecz promowania i rozwoju przedsiębiorczości w Polsce. Tegoroczna edycja, która rozpoczęła się 9 września br., odbyła się pod hasłem „Przedsiębiorca-podatnik, pracodawca, partner”.

Poleć znajomemu