przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 22 sierpnia 2015

W Kancelarii Prezydenta powstało biuro ds. dialogu społecznego

Minister Wojciech Kolarski w rozmowie z PAP

W wywiadzie dla PAP minister ogłosił powstanie w Kancelarii Prezydenta biura ds. dialogu społecznego, które ma służyć szeroko rozumianym kontaktom z obywatelami. - To biuro zostało stworzone, aby prowadzić dialog z reprezentantami dużych grup społecznych, związków zawodowych, środowisk lokalnych, inicjatorów przeróżnych akcji obywatelskich, czyli tych wszystkich, którym zależy na systemowych zmianach - tłumaczy.

- Z całą pewnością to będzie to miejsce, w którym reprezentanci różnych organizacji mogą przedstawić swoje postulaty, również dotyczące już przygotowywanego projektu obniżenia wieku emerytalnego - mówi minister Kolarski.

Zapowiedział także, że w związku z przypadającą w 2018 roku 100. rocznicą odzyskania niepodległości, pod koniec tego roku zaprezentowany zostanie dwuletni program obchodów.

- Rocznica 100-lecia odzyskania niepodległości jest doskonałym pretekstem do zaprezentowania osiągnięć i refleksji nad naszą współczesną historią, nad osiągnięciami kultury polskiej, do debaty nad naszą tożsamością – mówi minister Wojciech Kolarski. Jak podkreślił, ta wiedza pomoże odbudowywać wspólnotę, która jest celem prezydentury Andrzeja Dudy.

W 2016 r. przypada 1050. rocznica chrztu Polski. - To będą rocznice, które zogniskują działania pana prezydenta w obszarze polityki historycznej, czy też szeroko rozumianej kultury - mówi minister Kolarski.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.