Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 12 października 2019

Minister Kwiatkowski uczcił pamięć polskich żołnierzy spoczywających w Krzemieńcu i Kowlu

  |   Minister Kwiatkowski uczcił pamięć polskich żołnierzy spoczywających w Krzemieńcu i Kowlu Minister Kwiatkowski uczcił pamięć polskich żołnierzy spoczywających w Krzemieńcu i Kowlu

Podczas wizyty w łuckim okręgu konsularnym na Ukrainie, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, Adam Kwiatkowski, oddał hołd poległym w walkach polskim żołnierzom, spoczywających na cmentarzach w Krzemieńcu i Kowlu.

 

Zobacz także: Wizyta Ministra Adama Kwiatkowskiego na Ukrainie Obchody 10-lecia istnienia gazety „Monitor Wołyński” W Krzemieńcu Minister A. Kwiatkowski złożył kwiaty na grobie I Szefa Policji miasta, który był polskiego pochodzenia. Delegacja złożyła także kwiaty na cmentarzu komunalnym w Kowlu przy Kwaterze Żołnierzy Wojska Polskiego, Kwaterze Policjantów i Kwaterze Harcerzy. Prezydencki Minister odwiedził również Cmentarz „na Górce”, gdzie spoczywa 300 legionistów polskich, poległych w Kowlu i okolicach podczas I wojny światowej; do dziś zachowało się tu 185 polskich mogił, w tym kilka zbiorowych.

 

Poleć znajomemu