Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 12 października 2019

Obchody 10-lecia istnienia gazety „Monitor Wołyński”

  |   Obchody 10-lecia istnienia gazety „Monitor Wołyński” z udziałem ministra Adama Kwiatkowskiego Obchody 10-lecia istnienia gazety „Monitor Wołyński” z udziałem ministra Adama Kwiatkowskiego

Minister Adam Kwiatkowski podczas swojej wizyty na Ukrainie wziął udział w obchodach 10-lecia istnienia gazety „Monitor Wołyński”. Podczas uroczystych obchodów Sekretarz Stanu wręczył, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, odznaczenia państwowe.

 

Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy,  za zasługi w działalności na rzecz środowiska polonijnego, za popularyzowanie polskiej kultury i historii,  Złotymi Krzyżami Zasługi odznaczeni zostali: 

  • Natalia Denysiuk
  • Walenty Wakoluk


Zobacz także: Minister Kwiatkowski uczcił pamięć polskich żołnierzy spoczywających w Krzemieńcu i Kowlu Wizyta Ministra Adama Kwiatkowskiego na Ukrainie „Monitor Wołyński” to polsko-ukraiński dwutygodnik, którego głównymi celami są promocja idei integracji europejskiej i euroatlantyckiej, przybliżenie Polski Ukraińcom (informacje o kraju, jego historii, kulturze, tradycjach, uczelniach, programach wymiany), przybliżenie Wołynia Polakom (informacje o regionie, historii, kulturze) oraz sprzyjanie dialogowi obu narodów i łamanie stereotypów.


Gazeta ukazuje się w nakładzie 5 tys. egzemplarzy, wydawana jest zarówno w języku polskim jak i ukraińskim. Finansowana jest w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

Poleć znajomemu