Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 24 października 2019

Wojciech Kolarski: Prezydent wspiera idee społecznikowskie

  |   Minister Kolarski przekazał uczestnikom I Forum Wolontariatu flagę i odczytał dołączoną do niej dedykację Andrzeja Dudy Minister Kolarski przekazał uczestnikom I Forum Wolontariatu flagę i odczytał dołączoną do niej dedykację Andrzeja Dudy

– Jestem tutaj, by pokazać, jak ważna dla Pana Prezydenta jest idea społecznikowska. Konieczność pokazywania, że to jest postawa, która zasługuje na wyróżnienie – powiedział Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Wojciech Kolarski.

 

Minister Kolarski przekazał uczestnikom I Forum Wolontariatu flagę i odczytał dołączoną do niej dedykację Andrzeja Dudy.  – Niech i dziś jej [flagi] widok umacnia w nas ducha solidarności, który stanowi wielką siłę naszej wspólnoty. Niech pobudza nas do odważnego i mądrego korzystania z wolności i do zaangażowania na rzecz dobra wspólnego. Niech zachęca nas wszystkich do służby Polsce poprzez pielęgnowanie łączących nas więzi oraz postaw wzajemnego szacunku i zrozumienia – napisał Prezydent w dedykacji.

 

I Forum Wolontariatu, które odbywa się 24 i 25 października, to ogólnopolskie spotkanie wolontariuszy, organizacji pozarządowych i instytucji publicznych zaangażowanych w rozwój wolontariatu długoterminowego.

 

Forum zainaugurowało Korpus Solidarności, czyli rządowy program wolontariatu długoterminowego na lata 2018-2030. Przyświeca mu myśl, by zachęcać wszystkich Polaków do prowadzenia w jego ramach systematycznych i spójnych działań w pracy na rzecz innych.

 

Korpus Solidarności tworzą wolontariusze, organizacje i osoby, które koordynują pracę wolontariuszy. Program jest propozycją dla osób i organizacji, które zamierzają pomagać i pracować z wolontariuszami nie tylko od święta, ale również długofalowo. Jest realizowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

 

Budżet całego programu na lata 2018-2030 wynosi prawie 55 mln zł. W programie przewidziano 7 tys. szkoleń dla ponad 38 tys. koordynatorów wolontariatu i 2,7 tys. szkoleń dla 40 tys. wolontariuszy. Zgodnie z założeniami programu ok. 40 tys. uczestników poświęci na wolontariat 83 mln godzin.(PAP/inf. własna)

Poleć znajomemu