Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 5 listopada 2019

Posiedzenie Komitetu Konsultacyjnego Prezydentów Polski i Ukrainy

  |   Spotkanie współprzewodniczących Komitetu Konsultacyjnego Prezydentów Polski i Ukrainy (fot. Ambasada RP w Kijowie) Spotkanie współprzewodniczących Komitetu Konsultacyjnego Prezydentów Polski i Ukrainy (fot. Ambasada RP w Kijowie) Krzysztof Szczerski na spotkaniu z ministrem Ihorem Żowkwą

Ruszą prace poszukiwawcze w dwóch miejscach pochówku żołnierzy Wojska Polskiego poległych w 1939 r. pod Lwowem. – To efekt sierpniowych rozmów Prezydentów PL i UKR – poinformował Krzysztof Szczerski po wczorajszym spotkaniu z ministrem Ihorem Żowkwą.

 

Zobacz także: Oficjalna wizyta Prezydenta Ukrainy [PL/ENG] Zastępca kierownika Biura Prezydenta Ukrainy minister Ihor Żowkwa przekazał na ręce Krzysztofa Szczerskiego zgodę na rozpoczęcie prac poszukiwawczych w dwóch miejscach pochówku żołnierzy Wojska Polskiego poległych w 1939 r. pod Lwowem.

 

Minister Szczerski z zadowoleniem odniósł się do tej decyzji – jako zgodnej z ustaleniami, które w sierpniu w Warszawie przyjęli prezydenci Andrzej Duda i Wołodymyr Zelenski.

 

Wród tematów spotkania znalazły się także bezpieczeństwo regionalne, relacje euratlantyckie, bezpieczeństwo energetyczne i stosunki dwustronne.

 

Przebywający na Ukrainie minister Krzysztof Szczerski w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy złożył także kwiaty i zapalił znicze na Cmentarzu Obrońców Lwowa.

Poleć znajomemu