przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 7 listopada 2019

Adam Kwiatkowski na gali wręczenia nagród Strażnik Pamięci

  |   Gala wręczenia nagród Strażnik Pamięci Minister Adam Kwiatkowski wziął udział w gali wręczenia nagród Strażnik Pamięci Minister Adam Kwiatkowski odczytał list Prezydenta RP do uczestników gali wręczenia nagród Strażnik Pamięci Gala wręczenia nagród Strażnik Pamięci

Minister Adam Kwiatkowski wziął udział w Gali VII edycji Nagrody Strażnik Pamięci 2019, która odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie. Minister odczytał list Prezydenta RP do uczestników i organizatorów gali.


 W ostatnich dekadach w Polsce toczyło się wiele dyskusji o znaczeniu dziejów ojczystych dla naszego narodu, o nauczaniu historii w szkołach, o polityce historycznej państwa polskiego i przybliżaniu naszego dziedzictwa innym narodom. Ta nagroda zwraca jednak uwagę na coś jeszcze bardziej fundamentalnego: na warunki, których spełnienie jest konieczne, by historia miała szansę trwać i być przekazywana  napisał Prezydent Andrzej Duda.


Tygodnik „Do Rzeczy” honoruje statuetkami Strażnika Pamięci czołowe postacie życia publicznego, instytucje i organizacje, które w sposób szczególny dbają o odnowienie, przechowanie lub przywrócenie pamięci o ważnych wydarzeniach z historii Polski.

 

Nagroda STRAŻNIK PAMIĘCI jest przyznawana w trzech kategoriach. W kategorii MECENAS nagrodę otrzymuje podmiot publiczny lub komercyjny, który w szczególny sposób materialnie wspiera dbałość o pamięć historyczną. W kategorii INSTYTUCJA tytuł Strażnika Pamięci mogą otrzymać muzea, stowarzyszenia, fundacje, organizacje nowopowołane lub te, które w minionym roku podjęły nowe inicjatywy służące realizacji celów konkursu. W kategorii TWÓRCA wyróżnienie może otrzymać osoba lub osoby fizyczne, które przyczyniają się do odnowienia pamięci.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.