przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 21 stycznia 2016

Konsultacje z audytorami finansowymi

  |   Konsultacje z audytorami finansowymi w Pałacu Prezydenckim Konsultacje z audytorami finansowymi w Pałacu Prezydenckim Konsultacje z audytorami finansowymi w Pałacu Prezydenckim Konsultacje z audytorami finansowymi w Pałacu Prezydenckim Konsultacje z audytorami finansowymi w Pałacu Prezydenckim Konsultacje z audytorami finansowymi w Pałacu Prezydenckim Konsultacje z audytorami finansowymi w Pałacu Prezydenckim

W Pałacu Prezydenckim odbyło się w czwartek spotkanie Macieja Łopińskiego, Sekretarza Stanu w KPRP, z ekspertami rachunkowości i audytu finansowego z czołowych firm doradczych funkcjonujących w Polsce oraz przedstawicielami Ministerstwa Finansów i Narodowego Banku Polskiego. Było ono poświęcone dyskusji i wyrażeniu opinii o propozycji regulacji dotyczącej tzw. kredytów walutowych, którą Kancelaria Prezydenta RP przedstawiła podczas konferencji prasowej w piątek 15 stycznia 2016 r. W spotkaniu uczestniczyli także eksperci KPRP pracujący nad przygotowaniem tych rozwiązań. Zobacz także: "Kredyty walutowe będą przeliczane po tzw. kursie sprawiedliwym"

 

Uczestnicy zgodzili się, że problem hipotecznych kredytów denominowanych i indeksowanych do walut obcych jest istotny zarówno dla kredytobiorców, jak i dla banków. Stąd - jako poważny dla polskiej gospodarki - wymaga odpowiedzialnego rozwiązania.

 

Dyskutanci skupili się na konsekwencjach finansowo-księgowych propozycji KPRP dla kredytodawców, w tym omawiając możliwości rozłożenia tych konsekwencji w czasie. Audytorzy zadeklarowali wolę dalszej współpracy w celu osiągnięcia optymalnych rozwiązań pozwalających na realizację intencji Prezydenta RP zawartych w propozycji w sposób zapewniający bezpieczeństwo i stabilność polskiego systemu finansowego.

 

Przedstawiciele Kancelarii Prezydenta podkreślili otwartość na propozycje i zadeklarowali wolę wprowadzenia zasadnych poprawek w treści regulacji.

 

Spotkanie było kolejnym z serii odbytych i planowanych przedsięwzięć, dzięki którym Kancelaria Prezydenta RP uzyska jak najpełniejszą ocenę rozważanych do przedłożenia rozwiązań ustawowych.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.