Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 8 stycznia 2020

Wydarzenia na Bliskim Wschodzie będą przedmiotem dalszych działań Prezydenta i rządu

Różne warianty irańskiej odpowiedzi były przedmiotem obrad Rady Gabinetowej; służby, dyplomacja, wojsko, administracja wiedzą, jak mają się zachowywać – powiedział Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski. Wydarzenia te na pewno „będą przedmiotem dalszych działań Prezydenta i rządu” – dodał.

 

Zobacz także: Posiedzenie Rady Gabinetowej [PL/ENG] Wystąpienie otwierające posiedzenie Rady Gabinetowej Wypowiedź Prezydenta po posiedzeniu Rady Gabinetowej – Różne warianty irańskiej odpowiedzi były przedmiotem obrad wczorajszej Rady Gabinetowej. Wszystkie służby, dyplomacja, wojsko, administracja wiedzą, jak mają się w tej sytuacji zachowywać, bo te scenariusze były wczoraj omawiane – zapewnił minister.

 

Jak zaznaczył, na pewno wydarzenia, które miały miejsce dzisiejszej nocy, „będą przedmiotem dalszych działań Prezydenta i rządu”.

 

– Polska cały czas oczekuje zatrzymania wzrostu napięcia i tego, że nie wejdziemy jako świat na ścieżkę rosnącego poziomu wzajemnej odpowiedzi stron, tylko będziemy mieli do czynienia z zatrzymaniem rosnącego napięcia na Bliskim Wschodzie – powiedział Krzysztof Szczerski.

 

W nocy z wtorku na środę amerykańska baza lotnicza Al Asad w pobliżu miasta Hit w środkowym Iraku oraz lotnisko wojskowe Irbilu w irackim Kurdystanie zostały ostrzelane pociskami wystrzelonymi z terytorium Iranu. Na obie bazy spadło ponad tuzin pocisków. Ani amerykańskim, ani sojuszniczym żołnierzom nic nie zagraża – zapewniają władze wojskowe krajów zaangażowanych w działania koalicji.

(PAP)

Poleć znajomemu