Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 10 stycznia 2020

Uroczystości 100. rocznicy Powrotu Pomorza i Kujaw do Wolnej Polski

  |   Uroczystości z okazji 100. rocznicy powrotu Pomorza i Kujaw do Wolnej Polski z udziałem min. Andrzeja Dery [Fot. Andrzej Goiński/UMWKP] Uroczystości z okazji 100. rocznicy powrotu Pomorza i Kujaw do Wolnej Polski z udziałem min. Andrzeja Dery [Fot. Andrzej Goiński/UMWKP] Uroczystości z okazji 100. rocznicy powrotu Pomorza i Kujaw do Wolnej Polski z udziałem min. Andrzeja Dery [Fot. Andrzej Goiński/UMWKP] Uroczystości z okazji 100. rocznicy powrotu Pomorza i Kujaw do Wolnej Polski z udziałem min. Andrzeja Dery [Fot. Andrzej Goiński/UMWKP] Uroczystości z okazji 100. rocznicy powrotu Pomorza i Kujaw do Wolnej Polski z udziałem min. Andrzeja Dery [Fot. Andrzej Goiński/UMWKP] Uroczystości z okazji 100. rocznicy powrotu Pomorza i Kujaw do Wolnej Polski z udziałem min. Andrzeja Dery [Fot. Andrzej Goiński/UMWKP] Uroczystości z okazji 100. rocznicy powrotu Pomorza i Kujaw do Wolnej Polski z udziałem min. Andrzeja Dery [Fot. Andrzej Goiński/UMWKP] Uroczystości z okazji 100. rocznicy powrotu Pomorza i Kujaw do Wolnej Polski z udziałem min. Andrzeja Dery [Fot. Andrzej Goiński/UMWKP] Uroczystości z okazji 100. rocznicy powrotu Pomorza i Kujaw do Wolnej Polski z udziałem min. Andrzeja Dery [Fot. Andrzej Goiński/UMWKP] Uroczystości z okazji 100. rocznicy powrotu Pomorza i Kujaw do Wolnej Polski z udziałem min. Andrzeja Dery [Fot. Andrzej Goiński/UMWKP] Uroczystości z okazji 100. rocznicy powrotu Pomorza i Kujaw do Wolnej Polski z udziałem min. Andrzeja Dery [Fot. Andrzej Goiński/UMWKP] Uroczystości z okazji 100. rocznicy powrotu Pomorza i Kujaw do Wolnej Polski z udziałem min. Andrzeja Dery [Fot. Andrzej Goiński/UMWKP] Uroczystości z okazji 100. rocznicy powrotu Pomorza i Kujaw do Wolnej Polski z udziałem min. Andrzeja Dery [Fot. Andrzej Goiński/UMWKP] Uroczystości z okazji 100. rocznicy powrotu Pomorza i Kujaw do Wolnej Polski z udziałem min. Andrzeja Dery [Fot. Andrzej Goiński/UMWKP]

10 stycznia 2020 roku Pan Minister Andrzej Dera wziął udział w uroczystościach z okazji 100. Rocznicy Powrotu Pomorza i Kujaw do Wolnej Polski. Uroczystość odbyła się w Toruniu. Prezydent Andrzej Duda wystosował list na tę okazję, który został odczytany przez Ministra Andrzeja Derę podczas uroczystej połączonej Sesji Sejmików Kujawsko-Pomorskiego i Pomorskiego. Zostały przekazane również dwie flagi RP z wpisem Prezydenta RP na ręce marszałków województw pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. 

 

Uroczystości 100. Rocznicy Powrotu Pomorza i Kujaw do Wolnej Polski zostały objęte Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

Przed uroczystą Sesją Sejmików Minister Andrzej Dera uczestniczył we mszy św. w Katedrze śś. Janów oraz złożył kwiaty w toruńskich miejscach pamięci, pod Pomnikiem Gerarda Pająkowskiego, pod Pomnikiem Ofiar Zbrodni Pomorskiej 1939, pod Pomnikiem gen. J. Hallera oraz pod pomnikiem S. Łaszewskiego, gdzie miało miejsce odsłonięcie pamiątkowej tablicy na budynku Collegium Maius – historycznej siedzibie wojewodów pomorskich.

Poleć znajomemu