Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 17 stycznia 2020

K. Szczerski: USA popierają decyzję Prezydenta Dudy o nieobecności w Jerozolimie

Strona amerykańska negatywnie odebrała decyzję organizatorów konferencji w Jerozolimie o niedopuszczeniu do głosu Prezydenta Andrzeja Dudy i rozumie jego decyzję, by nie brać w niej udziału – powiedział w Waszyngtonie Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski.

 

Minister mówił o „bardzo jasnym niezadowoleniu, czy wręcz oburzeniu” władz USA w związku z faktem nieudzielenia głosu Prezydentowi podczas Światowego Forum Holokaustu 23 stycznia w Yad Vashem w Jerozolimie.

 

Mamy wyraźne poparcie dla Prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie nieobecności w Jerozolimie – zastrzegł.

 

– Myślę, że możemy spodziewać się dobrego wystąpienia wiceprezydenta USA Mike’a Pence’a podczas obchodów w Jerozolimie – oświadczył minister.

 

Dodał, że amerykańskiej delegacji na obchodach 75. rocznicy wyzwolenia byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau, które odbędą się 27 stycznia w Polsce, przewodzić będzie minister skarbu Steve Mnuchin.

 

Przebywający w amerykańskiej stolicy Krzysztof Szczerski wraz z szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego Pawłem Solochem w piątek rozmawiali w Białym Domu m.in. z Jaredem Kushnerem, zięciem oraz doradcą prezydenta USA Donalda Trumpa. (PAP)
 

Poleć znajomemu