Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Niedziela, 19 stycznia 2020

Uroczyste kolędowanie w Wadowicach

Minister Adam Kwiatkowski na kolędowaniu w Wadowicach

W Kościele pw. św. Piotra Apostoła w Wadowicach odbył się świąteczny koncert Grajmy Panu - kolędy i pastorałki, gdzie Prezydenta Andrzeja Dudę reprezentował minister Adam Kwiatkowski, który odczytał list skierowany do organizatorów i uczestników wydarzenia.

 

Zobacz także: Do uczestników koncertu kolędowego w Kościele św. Piotra Apostoła w Wadowicach Przekazywane z pokolenia na pokolenie kolędy są naszym wielkim dziedzictwem kulturowym, a wspólne kolędowanie ma w Polsce wielowiekową tradycję i należy do najpiękniejszych bożonarodzeniowych zwyczajów. Wiele z tych utworów, często anonimowych, powstałych w czasach zaborów, miało nie tylko wydźwięk religijny, ale i patriotyczny. Ich śpiewanie dodawało otuchy, pomagało w trwaniu w wierze i polskości, w przywiązaniu do Ojczyzny – podkreślił w swoim liście Prezydent Andrzej Duda.

 

Uroczyste kolędowanie było wydarzeniem inaugurującym cykl uroczystości zaplanowanych z okazji obchodzonej w tym roku 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Koncert zorganizowała krakowska Fundacja Odzyskaj Nadzieję, która zajmuje się niesieniem pomocy potrzebującym oraz propagowaniem akcji edukacyjnych skierowanych do dzieci i młodzieży w zakresie idei wolontariatu.

 

Poleć znajomemu