Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 20 stycznia 2020

Min. Kolarski na sympozjum z okazji 75. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau

List Prezydenta RP na sympozjum z okazji 75. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau odczytał minister Wojciech Kolarski. Fot. YONI RYKNER / EJA

Z okazji zbliżającej się 75. rocznicy wyzwolenia byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau European Jewish Association zorganizowało w Krakowie sympozjum z udziałem prelegentów z licznych krajów Unii Europejskiej.

 

Zobacz także: List na sympozjum z okazji 75. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau Wieczorna gala, wieńcząca pierwszy dzień obrad, odbyła się z udziałem ministra Wojciecha Kolarskiego, który zainaugurował uroczystość odczytaniem listu Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Głos zabrali także m.in. przedstawiciel Ocalonych, a także rabin Menachem Margolin, przewodniczący EJA, Rabin Shlomo Koves, przewodniczący Action and Protection League i eurodeputowani.

 

Sympozjum, odbywające się w dniach 20-21 stycznia br. w Krakowie i Muzeum Auschwitz-Birkenau, zgromadziło blisko 100 uczestników, w tym m.in. z Portugalii, Węgier, Polski i Niemiec. Prelegenci, ministrowie i eurodeputowani  dyskutowali o  problemie antysemityzmu w Europie i możliwościach jego zapobiegania poprzez projekty edukacyjne poszerzające wiedzę o Holokauście.

 

 

Poleć znajomemu