Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 17 stycznia 2020

Obchody 100-lecia powrotu Kępna do Macierzy z udziałem min. Dery

  |   Uroczysta inauguracja obchodów 100-lecia powrotu Kępna do Macierzy Uroczysta inauguracja obchodów 100-lecia powrotu Kępna do Macierzy Uroczysta inauguracja obchodów 100-lecia powrotu Kępna do Macierzy

W Kępnie w uroczystościach obchodów 100-lecia powrotu Kępna do Macierzy wziął udział – w imieniu Prezydenta Andrzeja Dudy – Minister Andrzej Dera.


Uroczystości rozpoczęła okolicznościowa Sesja Rady Miejskiej w Kępnie, podczas której podjęto uchwałę w sprawie nadania parkowi miejskiemu w Kępnie nazwy „100-lecia powrotu Kępna do Macierzy”. Kolejną częścią obchodów była msza św. w Kościele p.w. Św. Marcina w intencji Ojczyzny w związku z 100-leciem powrotu Kępna do Polski.


Zobacz także: Na inaugurację obchodów 100-lecia powrotu Kępna do Macierzy Wieńczącym punktem obchodów było spotkanie Mieszkańców, Władz Miasta i Gości na kępińskim rynku. Minister Andrzeja Dera odczytał list Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej przygotowany na tę okazję oraz przekazał na ręce Burmistrza Kępna flagę RP z okolicznościowym wpisem Głowy Państwa.


Również w imieniu Głowy Państwa Minister Dera złożył wieniec przed Pomnikiem Bohaterów Walk o Wolność i Demokrację oraz wiązankę przed tablicą ufundowaną przez mieszkańców Ziemi Kępińskiej w hołdzie Powstańcom Wielkopolskim.

Poleć znajomemu