Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 24 stycznia 2020

Tegoroczny szczyt w Davos był najbardziej intensywny

Tegoroczne Światowe Forum Ekonomiczne w Davos było dla Prezydenta najbardziej intensywne pod względem spotkań, ale też Polska nigdy wcześniej nie odegrała tak istotnej roli w dyskusjach – ocenił Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski.

 

Zobacz także: „Europa Środkowo-Wschodnia to jeden z najdynamiczniejszych regionów” [PL/EN] Prezydent: Polska liderem rozwoju w naszej części Europy [PL/EN] Wystąpienie podczas debaty „CEEplus index: Opportunities and benefits for the CEE and investors” Przemówienie Prezydenta podczas debaty „Growing Europe: The Economic Vitality of Central and Eastern Europe”

 

– Byłem trzeci raz w Davos. To był najbardziej intensywny rok, jeśli chodzi spotkania prezydenta w Davos – powiedział Krzysztof Szczerski w radiowych Sygnałach Dnia. Dodał, że nigdy dotąd „Prezydent i Polska” nie byli w centrum takiego zainteresowania, a miejsce, gdzie toczyły się dyskusje z udziałem delegacji polskiej (Polski Dom), było od rana do wieczora zapełnione.


– Przychodziło do nas mnóstwo rozmówców. Prezydent tam ich przyjmował. Widać było, że bardzo silnie przebijała się koncepcja Trójmorza – Polski jako rozwojowego bieguna UE, miejsca do inwestycji, przez które można rozwijać swoją działalność gospodarczą – zaznaczył.


Jego zdaniem widać też było, że Polska skupia na sobie uwagę, a Prezydent występował często jako „adwokat” różnych spraw na wielu forach.


Tegoroczne jubileuszowe, bo 50. Światowe Forum Ekonomiczne w Davos upływa pod hasłem "Partnerzy na rzecz zrównoważonego i spójnego świata". Corocznie w tym spotkaniu biorą udział światowi politycy, intelektualiści, dziennikarze i ludzie biznesu. Jak zapowiadano do Davos przyjechać miało 3 tys. osób z 117 krajów, w tym 53 szefów państw lub rządów.(PAP)
 

Poleć znajomemu