Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Niedziela, 26 stycznia 2020

Wizyta ministra Adama Kwiatkowskiego w USA

  |   Międzynarodowy Bal Polonez zorganizowany po raz 48. przez Amerykański Instytut Kultury Polskiej w Miami Minister Adam Kwiatkowski odczytuje list Prezydenta RP Andrzeja Dudy skierowany do Gospodarzy i Uczestników wydarzenia, integrującego społeczność polonijną w USA Spotkanie z Polonią na Florydzie, fot. Roman Koczwara Spotkanie z Polonią na Florydzie, fot. Roman Koczwara Spotkanie ze społecznością polonijną zamieszkałą w Pompano Beach, fot. Jerzy Olszewski Spotkanie ze społecznością polonijną zamieszkałą w Pompano Beach, fot. Jerzy Olszewski

W dniach 24-26 stycznia b.r. Sekretarz Stanu Adam Kwiatkowski przebywał z wizytą w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Głównym celem podróży ministra był udział – w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy – w prestiżowym wydarzeniu promującym kulturę polską w USA, jakim jest doroczny Międzynarodowy Bal Polonez zorganizowany po raz 48. przez Amerykański Instytut Kultury Polskiej w Miami. Pracami Instytutu, od momentu jego powstania, kieruje prezes Blanka Rosenstiel, pełniąca także  funkcję Konsula Honorowego RP w Miami.

 

Minister odczytał list Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy skierowany do Gospodarzy i Uczestników wydarzenia, integrującego społeczność polonijną w USA.

 

Wizyta prezydenckiego ministra była także okazją do spotkania z pomysłodawcami i uczestnikami zakończonego dzień wcześniej Kongresu 60. Milionów.

 

Adam Kwiatkowski odwiedził również Rodaków skupionych wokół Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater. Podczas spotkania z miejscową Polonią i prezesem Centrum, Michałem Bąkiem, minister wręczył odznaczenie państwowe przyznane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Tadeuszowi Cyrwusowi, zasłużonemu działaczowi polonijnemu w USA i wieloletniemu prezesowi Koła Nr 79 Związku Podhalan na Florydzie.

 

 

 

Minister spotkał się także ze społecznością polonijną zamieszkałą w Pompano Beach. Odwiedził proboszcza polskiej parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej ks. Stanisława Rakieja i wraz z miejscowymi Rodakami wziął udział w uroczystej Mszy św. oraz Spotkaniu Opłatkowym Rodziny Radia Maryja.

 

Poleć znajomemu