Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 25 stycznia 2020

Koncert Charytatywny na rzecz Pomocy Rodakom na Wschodzie

  |   Koncert Charytatywny na rzecz Pomocy Rodakom na Wschodzie Koncert Charytatywny na rzecz Pomocy Rodakom na Wschodzie. Minister Andrzej Dera odczytał list Prezydenta RP

Minister Andrzej Dera w imieniu Prezydenta Andrzeja Dudy wziął udział w XVII Ogólnopolskim Koncercie Charytatywnym na rzecz Pomocy Rodakom na Wschodzie. Wydarzenie odbyło się w hali MOSiR w Sycowie.
Organizatorami koncertu byli Burmistrz Miasta i Gminy Syców Dariusz Maniak i Konsul Generalny RP w Irkucku Krzysztof Świderek.


Zobacz także: List na XVII Ogólnopolski Koncert Charytatywny na rzecz pomocy Rodakom na Wschodzie Koncert przygotowały zespoły z Polski, Ukrainy, Białorusi, Rosji i Syberii. Podczas uroczystego otwarcia Minister odczytał list Prezydenta skierowany do inicjatorów i uczestników wydarzenia.


Wydarzeniu towarzyszyło otwarcie wystawy „Syberia oczami Polaka”; podsumowano i zainaugurowano kolejną edycję dolnośląskiej akcji „Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia”, a Harcerze z Hufca Syców przeprowadzili zbiórkę publiczną na rzecz Pomocy Rodakom na Wschodzie, dzięki której udało się zebrać prawie 13 tysięcy złotych. Środki te przekazane zostały naszym Rodakom, między innymi w celu pielęgnowania kultury polskiej za wschodnią granicą.

Poleć znajomemu