Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 1 lutego 2020

Minister Mucha na Gali 10-lecia działalności Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej

  |   Minister Paweł Mucha na Gali 10-lecia działalności Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej. Zdjęcia: Andrzej Baraniak/Pawel Nocon/PSFCU. Minister Paweł Mucha na Gali 10-lecia działalności Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej. Zdjęcia: Andrzej Baraniak/Pawel Nocon/PSFCU. Minister Paweł Mucha na Gali 10-lecia działalności Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej. Zdjęcia: Andrzej Baraniak/Pawel Nocon/PSFCU. Minister Paweł Mucha na Gali 10-lecia działalności Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej. Zdjęcia: Andrzej Baraniak/Pawel Nocon/PSFCU.

Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP Paweł Mucha uczestniczył – na zaproszenie Bogdana Chmielewskiego, Dyrektora Wykonawczego (CEO) Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej – w uroczystej Gali 10-lecia działalności organizacji w Chicago i jego okolicach. Wydarzenie zostało zorganizowane w Copernicus Center i zgromadziło około 2.000 uczestników.

 

Minister podczas uroczystości odczytał list Prezydenta RP Andrzeja Dudy skierowany do uczestników i organizatorów wydarzenia. Prezydent złożył życzenia zgromadzonym oraz podkreślił istotne znaczenie działalności charytatywnej Unii dla środowisk polonijnych.

 

Zobacz także: Do uczestników gali z okazji 10-lecia Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej  Z okazji jubileuszu dziesięciolecia działalności Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej w stanie Illinois i w wielkim tutejszym skupisku polonijnej społeczności, jakim jest Chicago oraz jego okolice, składam wszystkim członkom i działaczom Unii bardzo serdeczne gratulacje, wyrazy uznania i najlepsze życzenia. (…)Zasługuje na wielkie uznanie, że PSFCU jest niezwykle ważnym elementem środowiska polonijnego. Dzięki Unii bardzo wielu Polaków podejmujących trudne wyzwania może pochlubić się życiowym sukcesem. Unia to także wspaniały sponsor i animator licznych przedsięwzięć podejmowanych dla dobra całej polonijnej wspólnoty. Ze wsparcia PSFCU korzystają polonijne szkoły, parafie, organizacje studenckie i harcerskie. Hojne datki przynoszą organizowane przez Unię akcje dobroczynne – napisał Prezydent w liście.

 

Wizyta prezydenckiego ministra w Stanach Zjednoczonych była okazją do spotkania się z przedstawicielami Muzeum Polskiego w Ameryce oraz wspólnego uczestnictwa z rodakami w niedzielnej Mszy Świętej w Kościele Świętej Trójcy w Chicago.

Poleć znajomemu