Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 7 lutego 2020

Min. Szczerski: W piątek ważne wystąpienie Prezydenta Francji, odnoszące się m.in. do Polski

– Mamy informację od strony francuskiej, że w piątek w Paryżu zaplanowane jest wystąpienie Prezydenta Francji Emmanuela Macrona, odnoszące się m.in. do Polski; my ten tekst już znamy, będzie to kolejna faza strategicznego dialogu – powiedział Szef Gabinetu Prezydenta Krzysztof Szczerski.

 

Minister był pytany o dwudniową wizytę w Polsce Prezydenta Francji Emmanuela Macrona. – Wizyta Prezydenta Macrona to jest znakomita lekcja realnej polityki – ocenił. Podkreślił, że Macron, który – jak zauważył – „przez kilka pierwszych lat swojej kadencji nie ukrywał złego nastawienia do Polski, ostatecznie dzisiaj poprzez silną pozycję Polski, przyjechał do Warszawy, podjął z nami realny, strategiczny dialog”.

 

Jak mówił, kontynuacja dialogu z Polską ma być - ze strony prezydenta Francji - kontynuowana w piątek. – Dzisiaj już wiemy, mamy tę informację, przekazaną przez stronę francuską, że będzie ważne wystąpienie prezydent Macrona w Szkole Wojskowej w Paryżu, także odnoszące się do Polski, my ten tekst już znamy – powiedział Krzysztof Szczerski. – To będzie kolejna faza tego strategicznego dialogu – podkreślił.

 

Pytany, czego po piątkowym wystąpieniu prezydenta Francji można się spodziewać, Szczerski odpowiedział, że „to będzie dyskusja dotycząca przyszłości polityki bezpieczeństwa nuklearnego Europy, właśnie przy włączeniu krajów takich jak Polska”.(PAP)

Poleć znajomemu