Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 15 lutego 2020

Minister Spychalski o obchodach 10 kwietnia

Prezydentowi zależy, by obchody 80. rocznicy zbrodni katyńskiej były zorganizowane i uczczone w sposób należyty i godny, w tej chwili trwają analizy i rozmowy w tym zakresie; na dzisiaj różne scenariusze są brane pod uwagę – mówił minister Błażej Spychalski. 

 

 

Zobacz także: Przygotowania do 80. rocznicy zbrodni katyńskiej

Podczas sobotniej rozmowy w radiowej „Trójce” rzecznik prezydenta został zapytany czy Andrzej Duda uda się 10 kwietnia do Katynia i Smoleńska, by oddać hołd ofiarom zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej.


Minister Spychalski dodał, że Prezydent Duda „kilka tygodni temu polecił premierowi” Mateuszowi Morawieckiemu przygotowanie „takich naprawdę godnych uroczystości”. – Na dzisiaj różne scenariusze są brane pod uwagę – stwierdził minister Spychalski.

 

Dopytywany co ma na myśli, rzecznik odparł, by do tej sprawy „podchodzić bez emocji”. – W momencie, w którym wszystkie te uzgodnienia będą podjęte, w którym będziemy wiedzieli jak dokładnie będą wyglądały te uroczystości, jaki będą miały przebieg, w którym miejscu będą organizowane, to przekażemy taką informację – powiedział Błażej Spychalski.
(PAP)

Poleć znajomemu