Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 17 lutego 2020

Konferencja prasowa na temat VIII edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”

  |   Konferencja prasowa na temat VIII edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” Konferencja prasowa na temat VIII edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” Konferencja prasowa na temat VIII edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” Konferencja prasowa na temat VIII edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” Konferencja prasowa na temat VIII edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” Konferencja prasowa na temat VIII edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” Konferencja prasowa na temat VIII edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” Konferencja prasowa na temat VIII edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” Konferencja prasowa na temat VIII edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” Konferencja prasowa na temat VIII edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” Konferencja prasowa na temat VIII edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” Konferencja prasowa na temat VIII edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” Konferencja prasowa na temat VIII edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” Konferencja prasowa na temat VIII edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”

W Belwederze odbyła się konferencja prasowa na temat VIII edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”, organizowanego przez Fundację Wolność i Demokracja. W spotkaniu wziął udział Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Wojciech Kolarski, który odczytał przesłanie Prezydenta RP do organizatorów i uczestników Biegu.

 

„Uznając za wielką zasługę dla naszej narodowej pamięci i umacniania patriotyzmu Polaków to, że dzięki Państwa pracy dobro, wielkość, odwaga, wierność, szlachetność okazały się wartościami nie tylko wzniosłymi, ale też atrakcyjnymi i modnymi, życzę, aby te pozytywne zjawiska trwały i rozwijały się przez następne lata, a świętowanie uroczystości ku czci bohaterów podziemia antykomunistycznego przyczyniało się do budowania ducha i siły Polski wolnej, niepodległej i suwerennej”  napisał Prezydent Andrzej Duda. PRZESŁANIE>>

 

 

 

Bieg po raz pierwszy został zorganizowany w 2013 roku. W 2019 roku wzięło w nim udział ok. 75 000 uczestników z 365 miast. W zbliżającej się VIII edycji  Biegu Tropem Wilczym, która odbędzie się 1 marca 2020 roku, założeniem organizatorów jest zorganizowanie Biegu w ponad 370 miastach. W ramach projektu odbędzie się tradycyjny wspólny dla wszystkich miast bieg na 1963 metry (to odwołanie do roku, w którym zginął ostatni, poległy w walce Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek), dodatkowo  każdy z lokalnych partnerów uzupełni scenariusz o inne dystanse, wydarzenia i atrakcje.

 

Bieg został objęty Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

 

Poleć znajomemu