Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Niedziela, 17 maja 2020

Poznań. Dziękczynna msza święta za życie i pontyfikat Jana Pawła II

W bazylice archikatedralnej Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Poznaniu odprawiona została dziś dziękczynna msza święta za życie i pontyfikat Jana Pawła II z okazji 100. rocznicy urodzin Papieża Polaka. Podczas eucharystii Prezydenta reprezentowali: Szef KPRP minister Halina Szymańska oraz minister Andrzej Dera. 

 

Zobacz także: List Prezydenta odczytany na Mszy św. dziękczynnej za życie i pontyfikat Papieża Polaka – Dziękuję, że niezwykły pontyfikat, nauczanie i dziedzictwo papieża Polaka są pamiętane i rozwijane w całym naszym kraju, a zwłaszcza w stolicy Wielkopolski, którą Ojciec Święty odwiedził dwukrotnie podczas pielgrzymek do Ojczyzny – napisał Prezydent w liście odczytanym przez panią minister. 

 

 

– Świętowanie stulecia urodzin papieża stwarza doskonałą okazję do ponownego namysłu nad Jego duchowym dziedzictwem. Niech zatem obchody przypadającej jutro rocznicy przypomną najważniejsze wskazania, jakie pozostawił nam, Polakom, św. Jan Paweł II, i staną się przyczynkiem do refleksji nad naszym własnym codziennym trudem, jaki podejmujemy dla dobra bliźnich i społeczeństwa, dla Polski, Europy i świata – podkreślił Andrzej Duda. 

Poleć znajomemu