Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 16 maja 2020

Rozmowa ministra Adama Kwiatkowskiego z maturzystami Polskiej Katolickiej Szkoły im. św. Ferdynanda w Chicago

W sobotę Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Adam Kwiatkowski w trakcie wideokonferencji podziękował maturzystom Polskiej Katolickiej Szkoły im. św. Ferdynanda za wysiłek i trud zwieńczony egzaminem dojrzałości, który pierwszy raz w historii placówki, młodzież zdawała on-line.

 

W wideokonferencji wzięli udział minister Adam Kwiatkowski, ks. Zdzisław Torba proboszcz parafii św. Ferdynanda, dyrektor Szkoły Halina Żurawski, nauczyciele Beata Kozłowska i Iza Wenc oraz tegoroczni maturzyści i ich rodzice. Minister Adam Kwiatkowski podziękował dyrekcji, gronu pedagogicznemu, uczniom oraz ich rodzicom za trud włożony w podtrzymanie polskości i tożsamości narodowej oraz za poświęcania czasu wolnego 
na dodatkową naukę języka polskiego i przedmiotów w języku ojczystym. Życzył również tegorocznym maturzystom wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów oraz udanego startu w dorosłe życie. 

 

Polska Katolicka Szkoła im. św. Ferdynanda została utworzona w 1995 roku i jest częścią parafii św. Ferdynanda, Archidiecezji Chicago, której siedziba znajduje się pod adresem 3131 N. Mason, Chicago Illinois 60634. Bezpośredni nadzór nad szkołą sprawuje aktualnie pełniący funkcję proboszcza parafii św. Ferdynand - ks. Zdzisław Torba, dyrektorem edukacyjnym jest Halina Żurawski. Placówka kształci i wychowuje w tradycji i kulturze polskiej w duchu wiary i etyki katolickiej. W szkole nauczane są: język polski, historia 
i geografia Polski, edukacja prowadzona jest w systemie oświatowym polonijnych szkół sobotnich. Nauka w szkole trwa 12 lat i kończy się egzaminem dojrzałości.

Poleć znajomemu