Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 4 czerwca 2020

Sejm uchwalił ustawę o dodatku solidarnościowym

Sejm uchwalił ustawę o dodatku solidarnościowym przyznawanym w celu przeciwdziałania negatywnym skutkom COVID-19.

 

–  To uzupełnienie rozwiązań z tzw. tarczy antykryzysowej – mówił w Sejmie wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha, uzasadniając w Sejmie prezydencką inicjatywę.  

 

Zobacz także: Prezydencki projekt ustawy o dodatku solidarnościowym przyznawanym w celu przeciwdziałania negatywnym skutkom COVID-19 – Pan Prezydent od początku pandemii aktywnie włącza się w walkę z nią, w szczególności z niekorzystnymi skutkami ekonomicznymi, gospodarczymi i społecznymi. Przedstawiona inicjatywa stanowi uzupełnienie rozwiązań przyjętych w ramach tzw. tarczy antykryzysowej – powiedział minister Mucha.

 

Wskazał, że projekt został zapowiedziany przez Prezydenta na początku maja i jest „elementem umowy programowej zawartej 5 maja 2020 r. przez Prezydenta Andrzeja Dudę z NSZZ Solidarność”.

 

Uzasadniając projekt Paweł Mucha wyjaśniał, że ustanawia on wsparcie dla osób, które utraciły pracę ze względu na kryzys spowodowany przez epidemię, a także na stałe podnosi wysokość zasiłku.

 

– Jestem przekonany, że to jest bardzo ważna, istotna ustawa, która polepsza sytuację tych wszystkich osób, które dzisiaj w skutek COVID-19 mają poczucie niepewności czy nie mają możliwości zaspokajania podstawowych niekiedy potrzeb życiowych bo zostały pozbawione jakichkolwiek dochodów – powiedział.

 

– Nie ulega dla mnie wątpliwości, że zaproponowane przez pana prezydenta rozwiązania są potrzebne i oczekiwane społeczne – podkreślił minister.

(PAP)

Poleć znajomemu