Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 16 czerwca 2020

Min. Kwiatkowski na obchodach stulecia Szkoły Morskiej w Tczewie

  |   Minister Adam Kwiatkowski na obchodach stulecia Szkoły Morskiej w Tczewie. Fot. Starostwo Powiatowe w Tczewie Minister Adam Kwiatkowski na obchodach stulecia Szkoły Morskiej w Tczewie. Fot. Starostwo Powiatowe w Tczewie Minister Adam Kwiatkowski na obchodach stulecia Szkoły Morskiej w Tczewie. Fot. Starostwo Powiatowe w Tczewie Minister Adam Kwiatkowski na obchodach stulecia Szkoły Morskiej w Tczewie. Fot. Starostwo Powiatowe w Tczewie Minister Adam Kwiatkowski na obchodach stulecia Szkoły Morskiej w Tczewie. Fot. Starostwo Powiatowe w Tczewie

Sekretarz Stanu w KPRP Adam Kwiatkowski wziął udział w głównych obchodach 100. rocznicy powołania do życia Szkoły Morskiej w Tczewie. Minister odczytał list Prezydenta RP skierowany do organizatorów i uczestników uroczystości.


„Chciałbym wyrazić nadzieję, że przykład tych wspaniałych Polaków sprzed wieku będzie inspirować nas, współczesnych, do wytrwałej, rzetelnej pracy dla dobra wspólnego: wolnej i suwerennej Ojczyzny” – podkreślił Prezydent Andrzej Duda.


Podczas uroczystości, które odbyły się na terenie I Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie, odsłonięto tablicę upamiętniającą wykładowców i absolwentów uczelni oraz posadzono symboliczny Dąb Szkoły Morskiej na 100-lecie Niepodległej.

Poleć znajomemu