Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 22 sierpnia 2020

Minister Szymańska na Potato Poland 2020

  |   Minister Halina Szymańska odczytuje list od Prezydenta RP podczas inauguracji Potato Poland 2020 [fot. Polska Federacja Ziemniaka] Minister Halina Szymańska odczytuje list od Prezydenta RP podczas inauguracji Potato Poland 2020 [fot. Polska Federacja Ziemniaka]

Minister Halina Szymańska odczytała list od Prezydenta RP podczas inauguracji Potato Poland 2020 – XXVII Krajowych Dni Ziemniaka w Lubkowie.

 

„Polska żywność jest wysoko ceniona w kraju i za granicą. Jest to przede wszystkim zasługa polskich producentów, ale także wszystkich, którzy opracowują nowe metody uprawy i wspierają wdrażanie w rolnictwie nowych technologii. Pragnę zapewnić o mojej przychylności i wsparciu dla wszelkich działań służących polskiemu rolnictwu” – napisał Andrzej Duda w liście do organizatorów i uczestników wydarzenia.

 

W uroczystym otwarciu targów uczestniczyli ponadto m.in. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Prezes KRIR oraz przedstawicieliePolskiej Federacji Ziemniaka, IHAR i lokalnych władz.

 

Potato Poland – Krajowe Dni Ziemniaka to jedna z najważniejszych specjalistycznych imprez FOOD&AGRO w kraju i Europie. Głównym organizatorem wydarzenia jest Polska Federacja Ziemniaka, a współorganizatorami: Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin PIB BONIN.

 

Jako kluczowe cele wydarzenia wskazuje się m.in. integrację polskiej branży ziemniaczanej oraz transfer wiedzy i technologii do producentów rolnych.

Poleć znajomemu