Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 10 września 2020

15 września Prezydent przyjmie listy uwierzytelniające od nowego ambasadora Niemiec

15 września Prezydent Andrzej Duda przyjmie listy uwierzytelniające od nowego ambasadora Niemiec w Polsce Arndta Freytaga von Loringhovena – poinformował Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski. Tego dnia Prezydent przyjmie też listy m.in. od nowej ambasador Wielkiej Brytanii.

 

W czwartek w Belwederze odbywa się ceremonia przyjęcia przez Prezydenta listów uwierzytelniających od nowych ambasadorów w Polsce: Mongolii, Kazachstanu, Pakistanu, Danii, Mołdawii oraz Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej.

 

Minister Szczerski zaznaczył, że w związku z dużą liczbą nowych ambasadorów we wrześniu zaplanowano dwie uroczystości przyjmowania przez Prezydenta listów uwierzytelniających. Druga odbędzie się we wtorek 15 września. Wówczas Prezydent przyjmie listy uwierzytelniające m.in. od nowego ambasadora Republiki Federalnej Niemiec i nowej ambasador Wielkiej Brytanii – poinformował .

 

Jak dodał, w zakresie kolejności przyjmowania listów uwierzytelniających obowiązuje bardzo ścisły protokół i procedura. O kolejności przyjmowania listów decyduje kolejność udzielania agrément – zaznaczył Krzysztof Szczerski.

 

Poprzedni ambasador Niemiec Rolf Nikel swoją misję dyplomatyczną w Warszawie zakończył pod koniec czerwca br.

(PAP)

Poleć znajomemu