Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 21 września 2020

Min. Szczerski o wizycie Prezydenta we Włoszech i Watykanie

Prezydent Andrzej Duda będzie jednym z pierwszych polityków europejskich, który odwiedzi Rzym w okresie między wakacjami a kolejną falą pandemii. Musimy się konsolidować w ramach europejskiej solidarności także w walce z pandemią – mówił Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski.

 

– Wizyta we Włoszech i w Watykanie ma trzy duże elementy. Po pierwsze polityczny polsko-włoski, to są rozmowy o przyszłości budżetu europejskiego, przyszłości polityki migracyjnej, ale także o sytuacji pandemicznej – powiedział Krzysztof Szczerski w radiowej Trójce. Zapowiedział też, że Prezydent Duda spotka się z głównymi lekarzami zajmującymi się koronawirusem we Włoszech i „będzie podpisana umowa o współpracy polsko-włoskiej w zwalczaniu COVID-19”.


Minister przypomniał o 50. rocznicy śmierci generała Władysława Andersa, i poinformował, że z tej okazji prezydent RP odwiedzi Monte Cassino. – To jest też bardzo ważny moment dla polskiej pamięci historycznej – zaznaczył.


– Mamy także audiencję u Ojca Świętego, rozmowy z sekretarzem stanu kardynałem (Pietro) Parolinem oraz mszę świętą u grobu Jana Pawła II w stulecie jego urodzin – poinformował, wyjaśniając, że jest to „pakiet przeniesiony z maja”, na kiedy pierwotnie była planowana wizyta Andrzeja Dudy.
(PAP)
 

Poleć znajomemu