Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 13 listopada 2020

W poniedziałek spotkanie Prezydenta z szefem MSZ

W poniedziałek, w Dniu Służby Zagranicznej, w Pałacu Prezydenckim odbędzie się spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z ministrem spraw zagranicznych Zbigniewem Rauem oraz dyrektorem generalnym Służby Zagranicznej Andrzejem Papierzem – poinformował Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski.


Minister zaznaczył, że w tym roku, ze względu na pandemię Covid-19 nie odbędzie się tradycyjne spotkanie Prezydenta z szerokim gronem przedstawicieli polskich dyplomatów.


– Swoje przesłanie do nich z okazji Dnia Służby Zagranicznej Prezydent Andrzej Duda skieruje w formie specjalnego okolicznościowego listu, który zostanie przekazany na ręce ministra spraw zagranicznych, a następnie do wszystkich członków korpusu służby zagranicznej – poinformował Krzysztof Szczerski.


Jak dodał, z okazji Dnia Służby Zagranicznej Prezydent przyznał odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w służbie zagranicznej i działalności dyplomatycznej.

 

Dzień Służby Zagranicznej jest obchodzony 16 listopada, w dniu kiedy w 1918 r. marszałek Józef Piłsudski wysłał depeszę do głów państw z informacją, że Polska się odrodziła i wraca na mapę Europy i świata.
(PAP)

Poleć znajomemu