Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 5 stycznia 2021

B. Spychalski: Prezydent ma wątpliwości ws. podporządkowania leśnictwa w ustawie o działach

Prezydent Andrzej Duda ma wątpliwości w sprawie niektórych rozwiązań ustawy o działach administracji rządowej, zwłaszcza tego, czy leśnictwo powinno być podporządkowane resortowi rolnictwa, a nie resortowi środowiska – oświadczył rzecznik Prezydenta Błażej Spychalski.


Minister był pytany o doniesienia medialne, że Prezydent Andrzej Duda zamierza zawetować nowelizację ustawy o działach administracji rządowej i że najbardziej Prezydentowi nie odpowiada przeniesienie nadzoru nad leśnictwem do resortu rolnictwa.


Błażej Spychalski zaznaczył, że „ta ustawa jest w dalszym ciągu obiektem analizy w Pałacu Prezydenckim; Prezydent ma jeszcze czas na podjęcie decyzji”. Dodał zarazem, że „decyzja na teraz jeszcze nie została podjęta”.


– Pan Prezydent jest zdania, że jeśli chodzi o kwestie leśnictwa, to tak jak to ma miejsce od kilkudziesięciu lat, powinny one być nadzorowane przez resort środowiska czy klimatu, nie przez resort rolnictwa; to jest wątpliwość Pana Prezydenta” – przyznał rzecznik Andrzeja Dudy.(PAP/AW)

Poleć znajomemu